نوارهای پوششی ضد خوردگی خطوط لوله

نوار انقباضی حرارتی سرجوش نوع EHSS80

عایق انقباضی حرارتی از نوع EHSS80مخصوص لوله های با دمای بهره برداری 80 درجه سانتی گراد متشکل از لایه پرایمر اپوکسی دو جزئی، لایه چسبنده حاوی ترکیبات بازدارنده خوردگی و لایه محافظ از جنس HDPE می باشد. چسبندگی عالی به سطح سرجوش و پوشش اصلی ، مقا.مت عالی در برابر ضربه و جدایش کاتدی از برجستگی محصول فوق میباشد. محصول فوق دارای تاییدیه آزمایشگاهی از لابراتوار EXOVA انگلستان و نیز پژوهشگاه صنعت نفت می باشد .

پوشش های ضد خوردگی نوارهای قیری دو لایه 

استفاده از نوارهای ضد خوردگی بر پایه قیر اصلاح شده با لایه محافظ PE, PVC  از بدو احداثو اجرای پروژه های خط لوله در سراسر دنیا همواره بعنوان گزینه مناسب محسوب می گردد .بدلیل خواص مکانیکی و شیمیایی مناسب این نوارها ، از جمله چسبندگی پایدار و مناسب فولاد و مقاومت عالی در محیط های با خوردگی شدید ، علیرغم تولید پوشش های نوین در صنعت خطوط لوله همچنان این محصولات از گذینه های مطلوب و برتر جهت عایق سرجوش خطوط لوله ، بازسازی و تعویض پوشش ، اتصالات و زانویی محسوب می شود .

این محصول بهترین گزینه عایق سرجوش مخصوص خطوط لوله فولادی با پوشش کارخانه ای قیر ذغال سنگی و قیر پایه نفتی می باشد .

نوارهای عایق دولایه سرد مخصوص سرجوش  و باز سازی Premier TAPES

نوارهای سرد بر پایه قیر اصلاح شده و دارای لایه محافظ پی وی سی و پلی اتیلن (PVC/PE) در انواع مختلف و جهت تحمل شرایط بهره برداری گوناگون طراحی و ساخته می شوند. این محصولات جهت حفاظت از خوردگی خطوط لوله مدفون و غیر مدفون ، نقاط سرجوش، زانوها و اتصالات و نیز جهت باز سازی و تعویض پوشش خطوط لوله استفاده میگردند.از مهمترین برتری های فنی این محصولات می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • نوارهای مذکور بعلت خواص لایه pVC وچسب که از نوع Bitumen Rubber modified می باشد ، بسیار نرم و انعطاف پذیر بوده و نقاط ناهموار لوله نظیر حفره های اطراف جوش طولی و عرضی را کاملا می پوشاند.
  • در مقابل تنشهای ناشی از خاک و وزن لوله (Soil Stress) مقاومت بالای دارد .
  • دارای مقاومت فوق العاده بالا در مقابل پدیده مخرب Cathodic Disbonding می باشد .
  • در صورت استفاده بعنوان نوار سرجوش از چسبندگی مناسب و رضایت بخشی به پوشش های قیری پایه نفتی و قیری پایه ذغال سنگی یا نوارهای پلی اتیلنی و پوشش های پلی اتیلن سه لایه برخوردار می باشد .

نوارهای عایق دو لایه سرد با چسبندگی عالی و لایه محافظ تقویت شده

نوارهای ضد خوردگی مذکور دارای لایه چسبنده بر پایه قیر و محافظ پی وی سی بوده و جهت مقاومت مکانیکی بیشتر و نیز مقاومت ضربه در محیطهای خاص ، مجهز به یک لایه الیاف تقویتی می باشد.چسبندگی بسیار عالی در نقاط هم پوشانی و به سطح فولادی از برجسته ترین ویژگی های نوار مذکور می باشد .پوشش فوق جهت بازسازی ، تعویض پوشش و عایق سرجوش در محیط های با خوردگی شدید مورد استفاده قرار می گیرد .

پوشش های پترولاتیوم مخصوص شیرآلات PETROLATUM COATINGS

سیستم پوششی مذکور متشکل از لایه پرایمری حاوی ترکیبات بازدارنده خوردگی ، ماستیک پرکننده حاوی فیلتر های ضد خوردگی و لایه نواری پترولاتیوم دارای کاربرد وسیعی جهت محافظت از فولاد در برابر خوردگی می باشد . انعطاف پذیری بالا ، سهولت در اجرا ، طول عمر بسیار بالا و محافظت عالی در برابر خوردگی از ویپگی های پوشش های پترولاتیوم می باشد .

خاصیت ویژه ترکیبات پترولاتیوم موجب افزایش کاربری های آن از بدو اختراع و تولید گردیده که به برخی از آن اشاره می­گردد:

  • محافظت شیرآلات، فلنجها، کوپلینگ، لوله و کلیه اتصالات مدفون و غیر مدفون در برابر خوردگی
  • محافظت لوله ها و زانوهای مدفون و غیر مدفون با اضافه نمودن لایه محافظ بیرونی
  • محافظت شمع ها و لوله های در معرض آب دریا در نواحی مختلف از جمله ناحیه جزر و مدی و پاششی

پوشش مایع اپوکسی پروتال PROTAL COATINGS

محصولات پروتال که از دسته پوششهای ضدخوردگی بر پایه اپوکس عاری از حلال و دو جزئی می باشند، جهت محافظت کلیه سازه های فولادی از جمله خطوط لوله ، مخازن ، اتصالات و شیرآلات مدفون مورد استفاده قرار می­گیرد. پوشش فوق به دلیل تطابق کامل با پوشش کارخانه ای FBE ، از معدود پوششهایی است که جهت انجام تعمیرات و بعنوان پوشش سرجوش خطوط لوله با پوشش اصلی FBE، مورد استفاده قرار میگیرد. سیستم پوششی پروتال در انواع مختلف با خواص شیمیایی و فیزیکی مختلف جهت بهره برداری در شرایط گوناگون دمایی و اجرایی تولید می گردد. اپوکسی دوجزئی پروتال بعنوان پوششی مطرح در صنعت خطوط لوله دنیا جهت بازسازی و تعویض پوشش نیز مورد استفاده قرار گرفته است.