محصولات

شرکت فنی مهندسی آذر سیستم اکباتان با توجه به دارا بودن نمایندگی انحصاری محصولات پوشش های ضد خوردگی Premier گسترش تامین نیازهای پروژه های مربوط به خطوط لوله انتقال و پایلهای دریایی و دیگر تجهیزات تولیدی در این نمایندگی را جهت رفع بخشی از نیازهای کشور انجام می دهد.

نوار انقباضی حرارتی سرجوش نوع EHSS80
عایق انقباضی حرارتی از نوع EHSS80مخصوص لوله های با دمای بهره برداری 80 درجه سانتی گراد متشکل از لایه پرایمر اپوکسی دو جزئی، لایه چسبنده حاوی ترکیبات بازدارنده خوردگی و لایه محافظ از جنس HDPE می باشد. چسبندگی عالی به سطح سرجوش و پوشش اصلی ، مقا.مت عالی در برابر ضربه و جدایش کاتدی از برجستگی محصول فوق میباشد. محصول فوق دارای تاییدیه آزمایشگاهی از لابراتوار EXOVA انگلستان و نیز پژوهشگاه صنعت نفت می باشد .
نوارهای عایق دولایه سرد مخصوص سرجوش و باز سازی premier TAPES
نوارهای سرد بر پایه قیر اصلاح شده و دارای لایه محافظ پی وی سی و پلی اتیلن (PVC/PE) در انواع مختلف و جهت تحمل شرایط بهره برداری گوناگون طراحی و ساخته می شوند. این محصولات جهت حفاظت از خوردگی خطوط لوله مدفون و غیر مدفون ، نقاط سرجوش، زانوها و اتصالات و نیز جهت باز سازی و تعویض پوشش خطوط لوله استفاده میگردند.از مهمترین برتری های فنی این محصولات می توان به موارد ذیل اشاره نمود:
• نوارهای مذکور بعلت خواص لایه pVC وچسب که از نوع Bitumen Rubber modified می باشد ، بسیار نرم و انعطاف پذیر بوده و نقاط ناهموار لوله نظیر حفره های اطراف جوش طولی و عرضی را کاملا می پوشاند.
• در مقابل تنشهای ناشی از خاک و وزن لوله (Soil Stress) مقاومت بالای دارد .
• دارای مقاومت فوق العاده بالا در مقابل پدیده مخرب Cathodic Disbonding می باشد .
• در صورت استفاده بعنوان نوار سرجوش از چسبندگی مناسب و رضایت بخشی به پوشش های قیری پایه نفتی و قیری پایه ذغال سنگی یا نوارهای پلی اتیلنی و پوشش های پلی اتیلن سه لایه برخوردار می باشد .
نوارهای عایق دو لایه سرد با چسبندگی عالی و لایه محافظ تقویت شده
نوارهای ضد خوردگی مذکور دارای لایه چسبنده بر پایه قیر و محافظ پی وی سی بوده و جهت مقاومت مکانیکی بیشتر و نیز مقاومت ضربه در محیطهای خاص ، مجهز به یک لایه الیاف تقویتی می باشد.چسبندگی بسیار عالی در نقاط هم پوشانی و به سطح فولادی از برجسته ترین ویژگی های نوار مذکور می باشد .پوشش فوق جهت بازسازی ، تعویض پوشش و عایق سرجوش در محیط های با خوردگی شدید مورد استفاده قرار می گیرد .
پوشش های پترولاتیوم مخصوص شیرآلات PETROLATUM COATINGS
سیستم پوششی مذکور متشکل از لایه پرایمری حاوی ترکیبات بازدارنده خوردگی ، ماستیک پرکننده حاوی فیلتر های ضد خوردگی و لایه نواری پترولاتیوم دارای کاربرد وسیعی جهت محافظت از فولاد در برابر خوردگی می باشد . انعطاف پذیری بالا ، سهولت در اجرا ، طول عمر بسیار بالا و محافظت عالی در برابر خوردگی از ویپگی های پوشش های پترولاتیوم می باشد .
خاصیت ویژه ترکیبات پترولاتیوم موجب افزایش کاربری های آن از بدو اختراع و تولید گردیده که به برخی از آن اشاره می¬گردد:
• محافظت شیرآلات، فلنجها، کوپلینگ، لوله و کلیه اتصالات مدفون و غیر مدفون در برابر خوردگی
• محافظت لوله ها و زانوهای مدفون و غیر مدفون با اضافه نمودن لایه محافظ بیرونی
• محافظت شمع ها و لوله های در معرض آب دریا در نواحی مختلف از جمله ناحیه جزر و مدی و پاششی
پوشش مایع اپوکسی پروتال PROTAL COATINGS
محصولات پروتال که از دسته پوششهای ضدخوردگی بر پایه اپوکس عاری از حلال و دو جزئی می باشند، جهت محافظت کلیه سازه های فولادی از جمله خطوط لوله ، مخازن ، اتصالات و شیرآلات مدفون مورد استفاده قرار می¬گیرد. پوشش فوق به دلیل تطابق کامل با پوشش کارخانه ای FBE ، از معدود پوششهایی است که جهت انجام تعمیرات و بعنوان پوشش سرجوش خطوط لوله با پوشش اصلی FBE، مورد استفاده قرار میگیرد. سیستم پوششی پروتال در انواع مختلف با خواص شیمیایی و فیزیکی مختلف جهت بهره برداری در شرایط گوناگون دمایی و اجرایی تولید می گردد. اپوکسی دوجزئی پروتال بعنوان پوششی مطرح در صنعت خطوط لوله دنیا جهت بازسازی و تعویض پوشش نیز مورد استفاده قرار گرفته است.
سیستم پوشش دریایی SEA SHIELD
پوشش دریایی مذکور اولین بار در سال 1966 ابداع، طراحی و تولید گردیده و با بیش از 40 سال سابقه بسیار درخشان ، جهت محافظت شمع ها و لوله های در معرض آبهای دریا ، بویژه در ناحیه جزر و مدی ، پاششی و محیطهای باخوردگی شدید مورد استفاده قرار میگیرد . سیستم مذکور دارای ترکیبات بشرح ذیل می باشد:
• پرایمر ضد خوردگی مخصوص دریایی حاوی ترکیبات و پرکننده های بازدارنده خوردگی ، که پس از عملیات تمیز کاری سطح شمع به روش Wire brush و یا تمیز کاری دستی ، بایستی به سطح اعمال شود.
• نوار ضدخوردگی مخصوص دریایی که پس از پرایمر زنی بایستی با هم پوشانی 55% دور شمع پیچیده شود . این نوار دارای خاصیت ضد خوردگی و نیز جدا سازی سطح سازه از آب دریا می باشد.
• غلاف پوششی Seashield با ضخامت 2 میلیمتر از نوع خاص و تغییر شکل یافته HDPE که در برابر اشعه خورشید مقاوم بوده و با استفاده از اتصالات مخصوص به دور شمع نصب می شود .